طراحی داخلی آشپزخانه

یکی از تاثیر گذارترین فضاها در طراحی داخلی ، آشپزخانه می باشد. انتخاب مدل کابینت از موارد با اهمیت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است.

توجه به سبک دکوراسیون داخلی خانه اولین کاری است که باید انجام شود. سپس با توجه به سبک طراحی داخلی خود مدل کابیت های خود را انتخاب کنید. کابینت های مدرن امروزی تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی دارد که انتخاب را برای افراد کمی دشوار کرده است. آشپزخانه های مدرن در راستای شلوغی زندگی شهری، سادگی و دوری از تجملات را پیش گرفته است.ظاهر تمامی آشپزخانه های مدرن ساده با جزییات کم است بر خلاف کابینت های کلاسیک که منبت و برجسته هستند.

تصاویر زیر نمونه هایی از طرح های کابینت های مدرن را نشان می دهد.

قبل انتخاب مدل مورد نظر تان در طراحی به مساحت آشپزخانه توجه کنید زیرا ابعاد و اندازه فضا در طراحی بسیار تاثیر گذار است.کابینت ها انواع و اقسام مختلفی از جمله ام دی اف، های گلاس و چوب طبیعی دارند. با توجه به ابعاد فضا می توانید از رنگ های روشن یا تیره استفاده نمایید.اصولا رنگ های تیره فضا را کوچکتر نشان می دهند پس اگر آشپزخانه شما کوچک است انتخاب رنگ های روشن بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

در ادامه چندین طرح از آشپزخانه با رنگ های روشن برای شما نشان داده خواهد شد.

کابینت های چوبی و ام دی اف بسیار پر طرفدارند.دقت در چگونگی قرارگیری راه چوب در طراحی آشپزخانه بسیار موثر است و می تواند بر حسب نیاز شما فضا را بزرگتر یا کوچکتر نشان دهد.

کابینت های های گلاس نیز گونه ای دیگر هستند که براق و سیقلی هستند و نمای زیادی به آشپزخانه می دهند.این نوع کابینت ها به دلیل براق بودن و انعکاس نور فضای آشپزخانه را بزرگتر نشان خواهد داد و باعث روشنایی در آشپزخانه خواهند شد.این کابینت ها از همان جنس ام دی اف هستند اما روکش براق دارند.در زیر جند نمونه از کابینت های های گلاس به نمایش گذاشته شده است.

انتخاب دستگیره برای کابینت  

انتخاب مدل دستگیره ی کابینت تاثیر فراوانی روی طرح کابینت خواهد داشت. انتخاب دستگیره مناسب علاوه بر زیبایی سهولت نیز به همراه خواهد داشت.رنگ و طرح دستگیره باید با طرح کابینت های آشپزخانه مطابقت داشته باشد در غیر این صورت مدل کابینت آشپزخانه نا مطلوب به نظر خواهد رسید.گروه معماری طرح نو برای کابینت هایی با طرح مدرن استفاده از دستگیره های بلند و صاف کرومی را پیشنهاد می دهد یا حتی می توانید از طرح هایی که اصطلاحا بدون دستگیره نامیده می شوند استفاده کنید.این نوع دستگیره ها با قرار دادن شکافی در بالا یا وسط کابینت ها طراحی می شوند.

انتخاب هود مناسب

اگر اجاق گاز شما در میز جزیره ای یا اپن آشپزخانه قرار دارد باید از هود های مخصوص جزیره ای استفاده کرد که کمی گرانتر و با اندازه بزرگتر است اما ظاهر بسیار جذابی به آشپزخانه خواهد داد. هودهای جزیره ای مستقیما به سقف متصل می شوند بنابراین برای نصب آن باید در آشپزخانه فضای مناسبی داشته باشید.

هود جزیره

هود جزیره

هود های بدون دودکش یا یکپارچه(مجتمع) نیز که در داخل کابینت ها مخفی می شوند برای افرادی است که دوست دارند هود مخفی داشته باشند یا دکوراسیون آشپزخانه ای یکدست وجود داشته باشد انتخاب مناسبی خواهد بود. این هود ها از لحاظ قدرت به اندازه ی هودهای دودکش دار یا جزیره ای نیست اما برای اجاق گازهای چهار شعله کافی است.

هود مجتمع

هود مجتمع

هود های خود ایستا یا مستقل یکی از جذابترین هود های جدید است.این هود قیمت کمتری نسبت به هود های دیگر دارد و اگر شما به دنبال صرفه جویی در هزینه هایتان دارید می توانید از این نوع هودها استفاده کنید.قدرت این هود ها پایین است که ارزانی آن را توجیه می کند. این هود ها مستقیما به دیوار و بالای گاز وصل می شوند و ظاهری بسیار جذاب دارند.

هود خود ایستا

هود خود ایستا

هود های دودکش دار از مرسومترین هود هاست. این هودها دارای یک بدنه ی اصلی و یک دودکش است و معمولا از جنس استیل ضد زنگ مات و براق یا شیشه ای می باشد.این هود ها ابعاد بزرگی دارند بنابراین در انتخاب آن ها لازم است دقت نظر به عمل آورید زیرا بسیار چشمگیر هستند.

هود دودکش دار

هود دودکش دار

هود های توکاراز جمله هودهایی هستند که داخل کابینت جاسازی می شوند و تفاوت آنها با هود های مجتمع در این است که هودهای مجتمع با یونیت کامل عرضه می شوند و از قبل باید فضای آن آماده سازی شود اما هود های توکار داخل هر کابینت قرار می گیرند. عرض این هود ها بین 52 تا 60 سانتی متر است بنابراین کوچک است و قیمت ارزان تری نسبت به هودهای مجتمع دارند.

هود توکار

هود توکار

گر شما  قصد خرید هود داشته باشید حتما خواهید دید که هر کس یه نظر و یک پیشنهاد متفاوت خواهد داد و شما کاملا سردر گم خواهید شد!

ما به شما پیشنهاد میکنیم کمی با خود فکر کنید و ببینید تا به حال چندین نفر را دیده اید که به طور مداوم از هود آشپزخانه خود استفاده کند؟ و یا در بین هود هایی که تا به حال دیده اید کدام یک تمام دودی که در هنگام آشپزی پخش میشود را مکش کند؟؟ اگر جواب مارا میخواهید باید بگوییم هیچ هودی مداوم روشن نمیشود و هیچ هودی تمام دود را مکش نخواهد کرد.

در واقع باید گفت هود برای خیلی از منازل جنبه تزئینی دارد و خیلی کاربردی نیست.

اگر بخواهیم صادقانه تر بگوییم اگر در آشپزخانه شما یک پنجره کوچک باشد خیلی بهتر از هود کار خواهد کرد..

پس خیلی نگران انتخاب برند خوب نباشید و این فکر را نکنید اگر یک برند را بخرید کاملا راضی خواهید بود و در غیر اینصورت اصلا فایده ای نخواهد داشت.

 اگر در شهر اصفهان زندگی می کنید و به دنبال داشتن آشپزخانه ای شیک و بروز هستید با شرکت طرح نو همراه شوید ،بهترین طراحی آشپزخانه اصفهان و به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی اصفهان را از ما بخواهید.