بازسازی

تغییر و تحول در زندگی و فضای داخلی خانه باعث می شود که ما حس بهتری در فضای خانه داشته باشیم و به جای اینکه خود را سرگرم شبکه های اجتماعی کنیم و بنیان خانواده خود رادر خطر بیندازیم محیط خانه را به محیطی دلپذیر، دلباز و مکانی مناسب برای تعاملات اجتماعی خانواده تبدیل کنیم.

در نگاه اول بازسازی خانه شاید کمی خسته کننده به نظر برسد اما اگر طراحتان را درست انتخاب کنید و اهدافتان از بازسازی خانه را کاملا مشخص کنید می توان گفت بازسازی قطعا لذت بخش خواهد شد.

بازسازی ساختمان یا همان مرمت ساختمانی به مجموعه اقداماتی میگویند که به افزایش عمر مفید ساختمان کمک می نماید.

بازسازی به دو بخش تقسیم می شود:

*بازسازی پوسته ای

*بازسازی جهت تغییر کیفی و کمی فضاها

منظور از بازسازی پوسته ای ترمیم لایه های رویی دیوارها و سقف ها می باشد.به طور مثال اجرای کاغذ دیواری، اجرای کناف و نورپردازی می باشد.

منظور از بازسازی کلی فضا تغییر ابعاد فضا، جا به جایی کاربری ها نسبت به نیاز ساکنان، و توجه به کیفیت فضایی است که آن مکان را برای استفاده کنندگان دلنشین و جذاب می سازد.

قبل از شروع بازسازی منزل باید از خود بپرسید که دقیقا چه کارهایی را میخواهید انجام دهید.زیرا این کار باعث صرفه جویی بسیار زیادی در زمان و هزینه شما خواهد بود.به طور مثال اکثر افرادی که میخواهند فقط آشپزخانه های خود را بازسازی کنند نهایتا متوجه تناقض آن با بقیه فضاها میشوند و تصمیم میگیرند که تغییراتی را در بقیه ی فضاها نیز اعمال کنند.نتیجتا بهترین کار تصمیم گیری قطعی راجع به مقدار و حجم بازسازی خواهد بود.

در بیشتر مواقع میتوان با کمترین عملیات بنایی به نتیجه دلخواه رسید.

در بازسازیهایی که تاسیسات و استراکچر بنا تغییرات کمی دارد بهتر است بازسازی بوسیله ی مصالح سبک,مدولار و به صورت صنعتی نصب و مونتاژ شود تا بوسیله ی عملیات بنایی که هم زمان بر و هم هزینه ی بیشتری دارد.

بهتر است قبل از شروع عملیات بازسازی در صورتی که پروژه نقشه های اجرایی قبلی دارد در اختیار پیمانکار قرار گیرد تا پیمانکار و طراح با شناخت کامل نسبت به وضع موجود بناو مسیر عبور تاسیسات و سازه نسبت به طرح پیشنهادی اقدام نماید.

اولویت گروه معماری طرح نو اجرای بهترین طرح با حداقل هزینه ممکن به همراه با کیفیت ترین اجرا و سپس گوش فرا دادن به خواسته های کارفرما و اعمال آن ها در طراحی محیط زندگی ساکنان خواهد بود.

در زیر می توانید تعدادی از پروژه های بازسازی ساختمان اصفهان و بازسازی خانه اصفهان توسط متخصصین گروه معماری طرح نو را ملاحظه فرمایید.

بازسازی ساختمان اصفهان